دوستی و دشمنی به سبک towilight
لینک دوستان
لینک های روزانه
فال حافظ

کریستین استوارت بازیگری نقش بلا در فیلم توایلایت است.چون در وب های مختلف دیدم که بازدید کنندگان اعتراض کرده بودند که دو نوع بیوگرافی از کریستین وجود داره من  دو نوع رو اینجا گذاشتم .بعد از بیوگرافی هم می تونید عکس ها رو ببینید

این عکس به صورت کامل توی این صفحه وجود داره.بفرمایید تو


بیوگرافی اول

استوارت در لس آنجلس (کالیفرنیا) به دنیا آمد و در آنجا بزرگ شد . پدرش ، جان استوارت ، یک مدیر نمایش و تهیه کننده ی تلویزیونی بود که برای شبکه ی Fox کار می کرد . مادرش ، جولز ، اصلیتی استرالیایی داشت . او یک برادر بزرگتر هم به نام کامرون دارد . کریس مدرسه را تا سال هفتم دنبال کرد ، و بعد تحصیلاتش را به همان شکل ادامه داد و دبیرستان را تمام کرد .

فعالیت بازیگری کریستن در سن هشت سالگی اش شروع شد ، بعد از اینکه یک نماینده بازی او را در نمایش نامه ی کریسمس مدرسه ی ابتدایی اش دید . اولین نقش او اجرای یک نقش بدون دیالوگ در فیلمThe Thirteenth Year بود . بعد از آن او نقش دختری را در فیلم The Flintstones in Viva Rock Vegas بازی کرد که حلقه ای را پرتاب می کند . سپس در فیلم The Safety of objects نقش دختر پسر واری را بازی کرد که مادر بیوه اش مشکلات زیادی داشت با بازی ( Patricia Clarkson ) کریس نقش اصلی را در فیلم هالیوود ای Panic Room داشت ، او نقش دختر عبوس و دیابتی یک مادر طلاق گرفته را بازی کرد ( با بازی Judy Foster ) نقدهای این فیلم به طور کلی مثبت بود و استوارت توانست نظرهای مثبتی را برای بازی خوبش به دست آورد .


بعد از موفقیت فیلم Panic Room وی در یک فیلم ترسناک دیگر به ایفای نقش پرداخت ، Cold Creek Manor ، او نقش دختر Dennis Quaid و Sharone Stone را به عهده داشت ، اما این فیلم عملا از جدول باکس آفیس خارج شد .
فیلم بعدی ، نقش اول را برای او به همراه داشت ، در فیلم اکشن و کمدی Catch That Kid روبروی Max Thieriot و Corbin Bleu به ایفای نقش پرداخت . همچنین او در فیلم Undertow در نقش لیا بازی کرد .
بدون شک تحسین برانگیزترین ایفای نقش او در فیلم تلویزیونی Speak بود ، نمایشنامه ی این فیلم اقتباسی از رمان Laurie Halse Anderson است . کریستن استوارت که هنگام بازی در این فیلم 13 ساله بود ، در نقش یک دختر دبیرستانی به نام Mlinda Sordino ظاهر شد ، دختری که بعد از یک ماجرا از تماس برقرار کردن به صورت شفاهی خودداری می کند و با پریشانی های احساساتی زیادی دست و پنجه نرم می کند . کریس برای این فیلم مورد تحسین افراد زیادی قرار گرفت ، او در این فیلم فقط چند خط دیالوگ داشت اما توانست تفسیرهای ذهنی اش را به خوبی در فیلم به نمایش بگذارد .

در سال 2005 او در یک فیلم تخیلی به نام Zathura ظاهر شد و در آن فیلم نقش لیسا را ایفا کرد . خواهر بی مسئولیت دو پسر کوچک که به خاطر بازی کردن با یک نوع تخته ی بازی به فضا می روند و خانه ی آنها تبدیل به یک سفینه ی فضایی می شود . منتقدان نظر مثبتی راجع به این فیلم داشتند ، اما بازی کریستن در این فیلم چندان به چشم نیامد و مورد توجه رسانه ها قرار نگرفت چون شخصیت او در مدت زیادی از فیلم بی حرکت و ثابت بود . سال بعد اودر فیلم Fierce People در نقش مایا بازی کرد و بعد از آن نقش اصلی فیلم ترسناک The Messengers به او رسید .

کریستن به همرا دوستان توآیلاتی خود

بازی خوب کریس با فیلم هایی همچون In The Land Of Woman ، The Cake Eaters ، Into the Wild و Jumper ادامه پیدا کرد تا اینکه در 16 نوامبر 2009 کمپانی سامیت اعلام کرد که کریستن استوارت در نقش ایزابلا ماری سوان در فیلم Twilight بازی خواهد کرد ، فیلمی بر اساس رمان پرفروش استفنی مایر .
استوارت در این فیلم به همراه رابرت پنتینسون ( ادوارد کالن ) به ایفای نقش پرداخت . فیلمبرداری این فیلم از فوریه ی 2008 آغاز شد و در می 2008 به پایان رسید . Twilight در 21 نوامبر 2008 به اکران سینماهای آمریکا در آمد . بعد از اکران فیلم Twilight وی برای بازی در نقش بلا سوان جایزه ی بهترین ایفای نقش بازیگر زن MTV را از آن خود کرد . او در فیلم New Moon که در نوامبر 2009 به اکران در می آید نیز به ایفای نقش پرداخته است .

استوارت در فیلمی به نام K-11 به همراه نیکی رید (بازیگر نقش رزالی در فیلم گرگ و میش ) به کارگردانی مادرش بازی خواهد کرد ، ماجرای این فیلم در خوابگاه زندان یکی از شهرهای اطراف لوس آنجلس اتفاق می افتد و نکته ی دیگر اینکه شخصیت کریستین و نیکی در این فیلم مردانه است .

کریستن با گریم فیلم " ماه نو "

همچنین او در فیلم The Runawaysدر نقش Joan Jett به کارگردانی و نویسندگی Floria Sigismondi نیز بازی خواهد کرد . او هنگام سال نو 2008-2009 با Joan Jett ملاقات کرد تا برای این نقش آماده شود . وی امیدوار است که در این فیلم بتواند به خوبی آواز بخواند .

زندگی شخصی :

او در حال حاضر در WoodLand Hills در لوس آنجلس زندگی می کند .
استوارت در مصاحبه با Venity Fair اعلام کرد که به زندگی و کار در استرالیا علاقمند است . "من خیلی دوست دارم به دانشگاه سیدنی برم . مادر من هم اهل آنجا هست "
جدا از بازیگری او دوست دارد هرچه زودتر به دانشگاه برود . "من می خوام به کالج برم تا ادبیات بخونم ، من می خوام که یه نویسنده بشم ، منظورم اینه که کاری رو که الان انجام میدم دوست دارم اما تمام چیزی نیست که می خوام انجام بدم "
استوارت یه نوازنده ی گیتار و خواننده هم هست


فیلم شناسی کریستین استوارت :

سال 1999 :
The Thirteenth Year در نقش دختری که منتظر نوشیدنی است
سال 2000 :
The Flintstones in Viva Rock Vegas در نقش دختر پرتاب کننده ی حلقه
سال 2001 :
The Safety Of Objects در نقش سم جنینگز
سال 2002 :
Panic Room در نقش سارا آلتمن
سال 2003 :
Cold Creek Manor در نقش کریستن تیلسون
سال 2004:
Speak در نقش ملیندا سوردینو
Catch That Kid در نقش مدی
Undertow در نقش لیا
سال 2005 :
Fierce People در نقش مایا اوزبورن
Zathura در نقش لیسا
سال 2007 :
The Messengers در نقش جس سولومون
In The Land Of Woman در نقش لوسی هاردویک
The Cake Eaters در نقش جورجیا
Into The Wild در نقش تریسی تاترو
Cutlass در نقش یانگ رابین
سال 2008 :
Jumper در نقش سوفی
The Yellow Handkerchief در نقش مارتین
What Just Happened در نقش زو
Twilight در نقش بلا سوان
سال 2009 :
AdventureLand در نقش امیلی
Welcome to the Rileys در نقش مالوری
New Moon در نقش بلا سوان
سال 2010 :
The Runawaysدر نقش جون جت
Eclipse در نقش بلا سوان

بیوگرافی دوم

کریستین استوارت بازیگر آمریکایی متولد 9 آوریل 1990 است. او شهرتش را به خاطر ایفای نقش بلا سوان در فیلم گرگ و میش و فیلم ماه نو دارد و این کار را در Eclipse تکرار کرد. او همچنین در فیلم های اتاق وحشت، زاتورا، سرزمین زنان، طبیعت وحشی و The Messengers نقش آفرینی کرده است.

 

هنرپیشگی

او حرفه ی بازیگری را در سن هشت سالگی پس از آنکه نماینده ای اجرای او را در نمایش روز کریسمس مدرسه ی ابتدایی دید، آغاز کرد. اولین نقش او بخشی بی کلام در فیلم سال سیزدم بود. نقش بعدی او در فیلم The Flintstones in Viva Rock Vegas دختری بود که حلقه ای را پرتاب می کرد. متعاقبا در فیلم مستقل The Safety of Objects در نقش دختر پسروار یک مادر تنها که نقشش را پاتریسیا کلارکسون بازی می کرد، ظاهر شد. او نقش اصلی فیلم هالییوودی اتاق وحشت را که دختری عبوس و مبتلا به دیابت از مادری طلاق گرفته( جودی فاستر) بود، بازی کرد. این فیلم نظرات مثبتی را درپی داشت و استوارت به خاطر اجرایش توجه مثبت همگان را جلب کرد.

بعد از موفقیت فیلم اتاق وحشت او در یک فیلم ترسناک دیگر به نام Cold Creek Manor بازی کرد ، او نقش دختر دنیس کوید و شارون استون را به عهده داشت ، اما این فیلم عملا فروش خوبی نداشت.

اولین نقش اول او در اکشن کمدی Catch That Kid در نقش مقابل مکس تریوت و کوربین بلو بود. همچنین او نقش لیلا را در فیلم ترسناک Undertow بازی کرد. تحسین برانگیزترین نقش او تاکنون در فیلم تلویزیونی Speak بوده که براساس نمایشنامه ی لاری هالس اندرسون در سال 2004 ساخته شده است.  کریستن استوارت که هنگام بازی در این فیلم 13 ساله بود و در نقش دختری دبیرستانی به نام ملیندا سوردینو بازی می کرد که بعد از آنکه مورد تجاوز قرار می گیرد از برقراری هرگونه ارتباط شفاهی خودداری می کند و با آشفتگی های زیاد عاطفی مواجه می شود. او برای این فیلم تحسین همگان را برانگیخت ، او در این فیلم فقط چند خط دیالوگ داشت اما توانست آشفتگی های ذهنی یک دختر با مشکلات روحی را به خوبی در فیلم به نمایش بگذارد .

در سال 2005 او در یک فیلم تخیلی به نام زاتورا ظاهر شد و در آن فیلم نقش لیسا را ایفا کرد . خواهر بی مسئولیت دو پسر کوچک که به خاطر بازی کردن با یک نوع تخته ی بازی به طور غیر قابل کنترلی به فضا می روند و خانه ی آنها تبدیل به یک سفینه ی فضایی می شود. منتقدان نظر مثبتی به این فیلم داشتند ، اما بازی او در این فیلم چندان به چشم نیامد و مورد توجه رسانه ها قرار نگرفت چون شخصیت او در مدت زیادی از فیلم بی حرکت و ثابت بود. سال بعد او نقش مایا در فیلم Fierce People به کارگردانی گریفین دان را ایفا کرد و بعد از آن نقش اصلی فیلم تخیلی و ترسناک The Messengers، جس سالمون را بازی کرد. در سال 2007 او نقش لوسی هاردویک را در سرزمین زنان، درام رمانتیکی که در آن مگ رایان و آدریان برودی هنرنمایی کردند، را بازی کرد. درباره فیلم هم همچون بازی استوارت نظرات مختلفی داده شد. در همان سال استوارت در فیلم زیبای شون پن، Into the Wild نقش آفرینی کرد. او بخاطر تصویر تریسی خواننده ی نوجوانی که به کریستوفر مک کندلس جوان ماجراجو علاقه مند شده بود، نظرات مثبتی را به خود جلب کرد. سایت salon.com کار او را یک اجرای قوی احساساتی توصیف کرد و در تریبون شیکاگو خاطرنشان شد که او طرح نقشش را بسیار خوب اجرا کرد. اجرای او بدون نظرات منفی هم نبود آنچنان که دنیس هاروی منتقد ورایتی نوشته است: واضح نیست که استوارت نقش یک تریسی بی مزه را بازی می کند یا این حالت اتفاقیست. او بعد از Into the Wild نقش برجسته ای در Jumper داشت و همچنین در فیلم What Just Happened ظاهر شد که دراکتبر 2008 اکران شد. او همچنین در فیلم های مستقل The Cake Eaters و The Yellow Handkerchief بازی کرد که تنها در فستیوال های سینمایی به نمایش درآمدند.

 در 16 نوامبر 2007 کمپانی سامیت اعلام کرد که کریستن استوارت در نقش ایزابلا ماری سوان در فیلم گرگ و میش بازی خواهد کرد که بر اساس رمان پرفروشی با همین نام از استفنی مایر ساخته شد. وقتی «کاترین هاردویک» کارگردان استوارت را برای تست غیررسمی نمایش ملاقات کرد و مجذوب او شد، او در حال بازی فیلم طبیعت وحشی بود. او به همراه رابرت پتینسون که نقش ادوارد کولن(دوست پسر خون آشام او) را داشت بازی می کرد. تولید این فیلم فوریه 2008 آغاز و می 2008 پایان یافت. گرگ ومیش 21 نوامبر 2008 به توزیع داخلی رسید. بعد از اکران گرگ و میش او برای بازی در نقش بلا سوان جایزه ی بهترین بازیگری نقش زن MTV را از آن خود کرد . وی در فیلم ماه نو دوباره در نقش بلا ظاهر شد و در Eclipse بخاطر این بازی تحسین شد.

استوارت در فیلمی به نام K-11 به همراه نیکی رید (بازیگر فیلم گرگ و میش ) به کارگردانی مادرش بازی خواهد کرد ، ماجرای این فیلم در خوابگاه زندان یکی از شهرهای اطراف لوس آنجلس اتفاق می افتد و نکته ی دیگر اینکه شخصیت کریستین و نیکی در این فیلم مردانه است. استوارت همچنین نقش ژوان جت را در The Runaways به کارگردانی و نویسندگی فلوریا سیگیسموندی بازی می کند. او جت را در سال نوی 2009 برای آماده شدن برای نقشش ملاقات کرد و امیدوار است بتواند در این فیلم بخواند.

 

 

Kristen Jaymes Stewart (born April 9, 1990) is an American actress. She is best known for playing Bella Swan in The Twilight Saga. She has also starred in films such as Panic Room (2002), Zathura (2005), In the Land of Women (2007), The Messengers (2007), Adventureland (2009) and The Runaways (2010).

 

 

Early life

 

Kristen Stewart was born and raised in Los Angeles, California.[1][2][3] Her father, John Stewart, is a stage manager and television producer who has worked for Fox.[4] Her mother, Jules Mann-Stewart, is a script supervisor originally from Maroochydore, Queensland, Australia.[3][5][6][7] She has an older brother, Cameron Stewart, and an adoptive brother, Taylor.[8][9] Stewart attended school until the seventh grade, and then continued her education by correspondence.[3] She has since completed high school.[10]

 

Career

 

Her whole family all worked behind the camera, and Stewart thought she would become a writer/director, but never considered being an actor. "I never wanted to be the center of attention – I wasn't that 'I want to be famous, I want to be an actor' kid. I never sought out acting, but I always practiced my autograph because I love pens. I'd write my name on everything."[11] Stewart's acting career began at the age of eight, after an agent saw her perform in her elementary school's Christmas play.[12] After a year of auditioning, Stewart's first role was a nonspeaking part in the film The Thirteenth Year.[4] Then, she had another part in the film The Flintstones in Viva Rock Vegas as the "ring toss girl".[4] She subsequently appeared in the independent film The Safety of Objects, in which she played the tomboy daughter of a troubled single mother (Patricia Clarkson). Stewart had a major role in the Hollywood film Panic Room, playing the diabetic daughter of a divorced mother (Jodie Foster). The film received generally positive reviews, and Stewart garnered positive notices for her performance. She was nominated for a Young Artist Award for her performance.[13]

 

After Panic Room's success, Stewart was cast in another thriller, Cold Creek Manor, playing the daughter of Dennis Quaid's and Sharon Stone's characters. She was again nominated for a Young Artist Award for her performance.[13] It was revealed that at about this time in her career, she had to be homeschooled due to her irregular schedule, which was affecting her grades. She said, "I started homeschooling because my teachers were failing me. I think it was just resentment – I made more work for them. But homeschooling is great; you can study what you want, which allows you to get more excited about what you're doing".[13]

 

Her first starring role followed, in the children's action-comedy Catch That Kid, opposite Max Thieriot and Corbin Bleu. Stewart also played the role of Lila in the thriller Undertow. To date, Stewart's most critically acclaimed role may be in the Showtime television film Speak (2004), based on the novel by Laurie Halse Anderson. Stewart, 13 at the time of filming, played high school freshman Melinda Sordino, who stops almost all verbal contact after being raped. Stewart received great praise for playing the character, who had only a few speaking lines, but kept up a darkly humorous commentary inside her head throughout the film.

 

Kristen Stewart in Hollywood, 2007

 

In 2005, Stewart appeared in the fantasy-adventure film Zathura, playing the role of Lisa, the irresponsible older sister of two little boys, who turn their house into a spacecraft hurtling uncontrollably in outer space by playing a board game. The film received praise by critics, but Stewart's performance did not garner much media attention, as it was noted that her character is immobilized during most of the film.[14] The following year, she played the character Maya in Fierce People, directed by Griffin Dunne. After that film, she received the lead role of Jess Solomon in the supernatural thriller film The Messengers.

 

In 2007, Stewart appeared as teenager Lucy Hardwicke in In the Land of Women, a romantic drama starring Meg Ryan and Adam Brody. The film, as well as Stewart's performance, received mixed reviews. That same year, Stewart appeared in Sean Penn's critically acclaimed adaptation film Into the Wild. For her portrayal of Tracy – a teenage singer who has a crush on young adventurer Christopher McCandless – Stewart received generally positive reviews. Salon.com considered her work a "sturdy, sensitive performance",[15] and the Chicago Tribune noted that she did "vividly well with a sketch of a role."[16] Her performance was not without detractors, however; Variety's critic Dennis Harvey wrote, "It's unclear whether Stewart means to be playing hippie-chick Tracy as vapid, or whether it just comes off that way."[17] After Into the Wild, Stewart had a cameo appearance in Jumper and also appeared in What Just Happened, which was released in October 2008.[18] She also co-stars in The Cake Eaters an independent film that has only been screened at film festivals.

 

On November 16, 2007, Summit Entertainment announced that Stewart would play Isabella "Bella" Swan in the film Twilight, based on Stephenie Meyer's bestselling vampire romance novel of the same name.[19] Stewart was on the set of Adventureland when director Catherine Hardwicke visited her for an informal screen test which "captivated" the director.[20] She stars alongside Robert Pattinson, who plays Edward Cullen, her character's vampire boyfriend. The film began production in February 2008 and finished filming in May 2008. Twilight was released domestically on November 21, 2008.[21]Her performance garnered mixed reviews with some critcs calling her "the ideal casting choice" and praising her for conveying "Bella's detachment, as well as her need to bust through it"[22]while others criticized her acting for being "wooden" and lacking variety in her facial expressions which they described as "blank".[23]After the release of Twilight, Kristen Stewart was awarded the MTV Movie Award for Best Female Performance for her portrayal as Bella Swan.

 

Stewart reappeared as Bella in the sequel, The Twilight Saga: New Moon to critical acclaim, receiving much more positive reviews than her portrayal of the same charcater in Twilight. Jordan Mintzer from Variety called Stewart "the heart and soul of the film" and praised her for giving "both weight and depth to dialogue...that would sound like typical chick-lit blather in the mouth of a less engaging actress, and she makes Bella's psychological wounds seem like the real deal"[24]while critics who gave the film its worst reviews still found her performance "bringing plenty of soul" to the character.[25] She reprised this role in The Twilight Saga: Eclipse.

 

Stewart has been nominated and presented with the BAFTA Rising Star award.[26] At the 2010 82nd Annual Academy Awards, Stewart and Twilight co-star Taylor Lautner presented a tribute in honour of the horror movie genre.[27]

 

In 2009, Stewart starred in The Yellow Handkerchief, which debuted at the Sundance Film Festival and was released into theaters in 2010 by Samuel Goldwyn Films. She also starred alongside James Gandolfini in Welcome to the Rileys, which premiered at the Sundance Film Festival in January 2010.

 

Stewart most recently portrayed rock star Joan Jett in The Runaways, a biopic of the titular band from writer-director Floria Sigismondi.[28] Stewart met with Jett over the 2008–2009 New Year to prepare for the role, and ended up prerecording songs in a studio for the film.[29] She received nearly unanimous praise for her performance. Josh Tyler of Cinema Blend pronounced her to be "a modern day James Dean. She gives the kind of performance in The Runaways that hasn’t been seen on screen since his death. The Runaways is her Rebel Without a Cause ... she’s absolutely brilliant as Joan Jett."[30] The Metro Times wrote, "It turns out that Stewart is actually really good at capturing Jett's icy, tough-but-cool girl swagger, adding the needed touches of vulnerability that transform it into a pretty terrific performance... Stewart is a genuine rock star here."[31] Also, A.O. Scott of The New York Times noted "Ms. Stewart, watchful and unassuming, gives the movie its spine and soul."[32]

 

Stewart will star in a film called K-11 with Jason Mewes.[5] The film, which is being directed by Stewart's mother, takes place in a dorm of the Los Angeles County Jail, and will feature Stewart as a male character.[5][33] She has also been cast in the role of Mary Lou in an upcoming film adaptation of Jack Kerouac's cult classic novel On the Road. Shooting began in August 2010.[34]

 

Stewart was listed as the highest earning female actress in Hollywood in the "2010's Top Hollywood Top Earners List" compiled by Vanity Fair. Throughout 2010, Stewart earned an estimated $28.5 million for all her movie appearances.[35]

 

In March 2011, it was confirmed that Stewart will playing the leading role in the film Snow White and the Huntsman.[36]

 

Personal life

 

Stewart currently lives in Woodland Hills, Los Angeles. Stewart has expressed a desire to live and work in Australia, saying, "I want to go to Sydney University in Australia. My mom's from there."[37] Apart from acting, she is also interested in attending college in the near future, saying, "I want to go to college for literature. I want to be a writer. I mean, I love what I do, but it's not all I want to do – be a professional liar for the rest of my life."[38] In an interview with Vanity Fair, Stewart stated that she dated Michael Angarano, her co-star from Speak.[39]

 

Filmography

 

Film and television

Year

Title

Role

Notes

1999

Thirteenth Year, TheThe Thirteenth Year

Girl waiting for drink[40]

Uncredited

2000

Flintstones in Viva Rock Vegas, TheThe Flintstones in Viva Rock Vegas

Ring toss girl[41]

Uncredited

2001

Safety of Objects, TheThe Safety of Objects

Sam Jennings

Limited release

2002

Panic Room

Sarah Altman

 

2003

Cold Creek Manor

Kristen Tilson

 

2004

Speak

Melinda Sordino

 

2004

Catch That Kid

Maddy

 

2004

Undertow

Lila

 

2005

Fierce People

Maya Osbourne

Limited release

2005

Zathura

Lisa

 

2007

The Messengers

Jessica "Jess" Solomon

 

2007

In the Land of Women

Lucy Hardwicke

 

2007

Cake Eaters, TheThe Cake Eaters

Georgia

Limited release

2007

Into the Wild

Tracy Tatro

 

2007

Cutlass

Young Robin

Short film

2008

Jumper

Sophie

Cameo

2008

What Just Happened

Zoe

 

2008

Twilight

Bella Swan

 

2009

Adventureland

Emily "Em" Lewin

 

2009

Twilight Saga: New Moon, TheThe Twilight Saga: New Moon

Bella Swan

 

2010

Yellow Handkerchief, TheThe Yellow Handkerchief

Martine

Limited release

2010

Runaways, TheThe Runaways

Joan Jett

 

2010

Welcome to the Rileys

Mallory

 

2010

Twilight Saga: Eclipse, TheThe Twilight Saga: Eclipse

Bella Swan

 

2011

On the Road

Marylou

Post-production

2011

Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1, TheThe Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Bella Swan

Filming

2012

Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2, TheThe Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

Bella Swan

Filming

 

 

 

[ پنجشنبه ٩ تیر ،۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ ] [ شیدا ]

درباره وبلاگ

سلام من شیدا هستم .شاید بدونید مجموعه وبلاگ های 8sh هدفش فقط بالا بردن اطلاعات شماست.پس لذت ببرید
موضوعات
 
آرشیو مطالب
امکانات وب

mouse code

كد ماوس